IOPTC

IOPTC

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران:

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با مأموریت انتقال کلان مواد نفتی نقشی مؤثر در تأمین انرژی بخش‌های مختلف صنعتی و بهینه‌‌سازی اقتصاد ملی را ایفا می‌نماید؛ در نیل به انجام این مأموریت نگهداری و بهره‌برداری پایدار، ایمن و اقتصادی از خطوط لوله، این شریان‌های حیاتی انتقال مواد نفتی صرفاً با پشتیبانی شبکه مخابرات صنعتی از طریق 293 ایستگاه مخابراتی با ضریب اطمینان 99/99 درصد تحقق می‌پذیرد. در این راستا چشم انداز خطوط لوله و مخابرات نفت ایران دستیابی به جایگاه برترین شرکت در زمینه انتقال و ارائه خدمات مخابرات صنعتی در خاورمیانه است؛ لذا این شرکت در نظر دارد ظرفیت شبکه‌های مخابراتی خود را از 2 میلیون مگابیت – کیلومتر افزایش دهد.

از طرفی به منظور کنترل و نظارت بر فرآیندها، سیستم‌ها و تجهیزات مختلف در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن، سامانه‌های اسکادا تبدیل به یک جزء اجتناب‌ناپذیر در این صنایع گشته‌اند؛ برای این منظور بسترهای مختلف مخابراتی نظیر لینک‌های فیبر نوری، رادیویی و ماهواره‌ای کاربرد فراوان دارند.
با توجه به اینکه در این صنایع سیستم کنترل و نظارت و همچنین تجهیزات در محیط‌های صنعتی و خشن مانند تلمبه خانه‌های شرکت نفت قابل نصب و بهره‌برداری بوده، عموماً استفاده از کابل‌ها و پچکوردهای فیبر نوری پلاستیکی مرسوم می‌باشد. قابلیت فیبرهای نوری پلاستیکی صرفاً داشتن پهنای باند زیاد نسبت به فیبر نوری شیشه‌ای و انعطاف‌پذیری نسب به محیط‌های صنعتی می‌باشد؛ حتی در مواقعی که کابل‌های فیبر نوری پلاستیکی در معرض تنش‌های مکانیکی، درجه حرارت بالا یا ترکیبات و مواد شیمیایی قرار گیرند، عملکردی نرمال خواهند داشت.

شرکت آریا ساسل جم از نخستین تأمین کنندگانی است که در راستای اهداف شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در پروژه‌های توسعه و بهسازی شبکه‌‌های کنترل و نظارت بر فرآیندها، سیستم‌ها و تجهیزات مختلف در صنایع نفت همکاری داشته است.

فرآیند پروژه‌:

فرآیند پروژه فوق در چهار مرحله شناسایی مشخصات فنی و ارائه نمونه کالا، انجام امور بازرگانی به منظور تأمین مواد اولیه، مونتاژ و ارائه خدمات پشتیبانی فنی صورت پذیرفته است. در این راستا شرکت آریا ساسل در فاز یک پروژه فوق با توجه به تجهیزات و شرایط محیطی کارفرما نسبت به تشکیل تیم تحقیق و تفحص فنی به منظور شناسایی بهترین پیشنهاد فنی و تأمین نمونه‌ای از پچکوردهای فیبر نوری پلاستیکی جهت تست و دریافت نتیجه مثبت اقدام و در فاز دوم پس از تأیید فنی پچکوردهای فیبر نوری پلاستیکی نسبت به تأمین مواد اولیه از اروپا و مونتاژ در لابراتوار تولیدی خود اقدام و در نهایت خدمات پشتیبانی فنی نیز ارائه گردید.

 

تیم پشتیبانی آریا ساسل