طراحی و اجرای دیتاسنتر و مراکز کنترل

طراحی و اجرای دیتاسنتر و مراکز کنترل

طراحی و اجرای دیتاسنتر و مراکز کنترل

شرکت آریا ساسل با پشتوانه‌ای محکم از رضایت‌مندی مشتریان خود و با تکیه بر دانش متخصصانش خدمات دیتاسنتر و کابل‌کشی (پسیو) فیبر نوری و مسی را در قالب بخش‌های ذیل ارائه می‌نماید.

• طراحی کامل پروژه شامل نقشه ترانک و کابل‌کشی طبقات و وضعیت قرارگیری نودها
• کابل‌کشی‌ها شامل: کابل برق، کابل‌ تلفن، کابل‌های شبکه مسی مانند Cat5، Cat6، Cat7 با استانداردهای EIA/TIA 568.B و ISO/IEC 11801
• نصب ترانک و داکت‌کشی با رعایت ظرافت، دقت و استاندارد‌های روز دنیا
• اجرای اتاق سرور و دیتا سنتر شامل: کف‌پوش و سقف، سیستم تهویه، اطفاء حریق و …
• انواع کابل‌کشی‌های فیبر نوری، اجرای فیوژن، نصب پچپنل فیبر نوری و …
• طراحی و اجرای سیستم UPS
• اجرای دکل‌های مهاری جهت اجرای لینک‌های ارتباطی وایرلس
• اجرای سیستم ارتینگ (اتصال به زمین) جهت دکل‌های مهاری و دیتا سنتر

شرکت آریا ساسل تمام آنچه برای زیرساخت شبکه فیبر نوری یا مسی در اتاق سرور و دیتا سنتر خود نیاز دارید را در این بخش فراهم کرده است.

يكي از خدماتي كه به واقع جزء خدمات مادر و اصلي گروه خدمات شبكه‎هاي اطلاع‎رساني رايانه‎اي و مخابراتی محسوب مي‎شود، خدمات «مركز داده یا دیتا سنتر» است. اين نوع خدمات، با بهره‎برداري فوق‎العاده از «فضاي سايبر» امكان انجام فعاليت‎هاي گوناگوني را ميسر ساخته است. مركز داده (دیتاسنتر) مركزي است براي نگهداري، پردازش و ارائه خدمات تحت شبكه‌هاي اطلاع‌رساني و اينترنت كه ميزبان سرورها و خدمات سازمان‌هاي مختلف می‌باشند.

در يك تعريف كامل مركز داده (دیتاسنتر) مکاني است:

با امنيت فيزيكي و الكترونيكي بالا، برخوردار از پهناي باند ارتباطي وسيع، متصل به شبكه‌هاي رايانه‌اي ملي يا جهاني، با خدمات تمام وقت و در دسترس، كه شامل انواع تجهيزات سخت‌افزاري (رايانه‌ها، سوئيچ‌ها، مودم‌ها و …) و نرم‌افزاري (پايگاه‌هاي داده، سرورها، سيستم‌عامل و …) پيشرفته بوده و از پشتيباني و نگهداري حرفه‌اي و تمام وقت برخوردار است و به پشتيباني و ارائه انواع خدمات مرتبط با اطلاعات و داده از قبيل خدمات ذخيره، نگهداري و بازيابي داده، خدمات ERP، ميزباني خدمات اينترنتي، ميزباني ارائة خدمات كاربردي (ASP)، ميزباني برون‌سپاري خدمات (Out-Sourcing) و غيره براي شركت‌هاي خصوصي يا دولتي مي‌پردازد. صاحبان خدمات و داده اشخاص حقيقي يا حقوقي هستند که خدمات و داده‌هاي خود را به مرکز داده (دیتاسنتر) مي‌سپارند و از طريق اين مراكز خدمات خاصي به مشتريان ارائه مي‌كنند.

گسترش شبكة اينترنت، كاهش هزينه‌هاي دسترسي، پيدايش فناوري‌هاي ديجيتالي انتقال و افزايش پهناي باند، پيدايش كاربري‌هاي جديد در بستر شبكه در اثر قابليت‌هاي موجود، كار از راه دور، سازمان مجازي، خدمات خودكار و تمام وقت از جمله عوامل محرك و جلو برنده اين نوع سرویس بود‌ه‌اند.

تهویه و کولینگ اتاق سرور و دیتا سنتر

اتاق‌های سرور یا دیتاسنترها فضاهای بسته‌ای هستند که به دلیل قرارگیری سرورها و یا قرارگیری حجم بسیار زیادی از قطعات الکترونیکی گرمای زیادی تولید می‌نمایند این گرما متناسب با تعداد رک‌های قرارگرفته در اتاق سرور و دیتا سنتر افزایش می‌یابد و به همین دلیل خنک‌کردن اتاق‌های سرور (دیتاسنتر) با ظرفیت‌های مختلف یا با تکنولوژی‌های متفاوتی با توجه به میزان بار برودتی آنها تعین می‌شود.

استفاده از کولرهای اسپیلیت (گازی) متداول‌ترین روش در ایران بوده و با توجه به اینکه اتاق‌های سرور (دیتاسنترها) شرکت‌های کوچک و مراکز تجاری با ابعاد کم دارای حجم زیادی نیست عموماً یک اتاق کوچک حتی 6 متری برای قرارگیری رک‌ها انتخاب شده و با استفاده از یک یا 2 اسپیلیت که بصورت خودکار کار می‌کنند دمای اتاق را در رنج مناسب حدود 22 درجه سانتی‌گراد نگه می‌دارند.

سیستم اطفاء حریق اتاق سرور و دیتا سنتر

گاز FM200 قابلیت اطفاء در کلاس‌های حریق A,B,C,D,E را دارا می‌باشد و به طور گسترده در اطفاء کلاس E که مربوط به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی می‌باشد و نحوه عملکرد آن به صورت سیلابی در محیط تحت حفاظت می‌باشد و با پرکردن محیط تحت حفاظت و رقیق‌کردن اکسیژن محیط و نیز شکستن زنجیره حریق عمل اطفاء حریق را صورت می‌دهد، از آنجایی که گاز FM200 یک گاز گران قیمت می‌باشد، لذا در مواردی که حجم کمی تحت پوشش باشد مقرون به استفاده می‌باشد.

اجرای سیستم FM200 برای اتاق‌های سرور، اتاق کامپیوتر، دیتاسنتر و … نیازمند اجرای لوله‌کشی برای سایت مورد نظر می‌باشد که از جمله ملزومات دیگر اجرای این سیستم مهارکردن سیلندرها توسط براکت می‌باشد که به دلیل مسائل فنی و ویژگی گاز FM200، کپسول‌های مورد استفاده باید در نزدیکی محل حریق و عمدتاً در داخل اتاق سرور و دیتاسنتر، اتاق کامپیوتر و … قرار داده شوند؛ همچنین از سایر تجهیزات مورد استفاده در این سیستم اطفاء می‌توان به شیر برقی فعال ساز یا سیلندر فرمان‌دهنده جهت فعال‌شدن سیستم اطفاء، شیلنگ‌های فشار قوی تخلیه و نازل‌های مخصوص برای تخلیه در محیط تحت حفاظت اشاره کرد.

 

دوربین مداربسته در دیتا سنتر

دوربین مدار بسته از دیرباز مورد استفاده بشر قرار می‌گرفت. با پیشرفت تکنولوژی و بهره‌وری‌های بیشتر از این پیشرفت بشر متوجه شد برای رفع برخی از نیازهای خود باید از چشم سومی به نام دوربین‌های مداربسته استفاده کند. در ابتدا بشر از این گونه سیستم‌ها برای رفع نیازهای امنیتی و حفاظتی استفاده می‌کرد. با پیشرفت هر چه بیشتر این‌گونه سیستم‌ها و استفاده از آنها جهت تحقق اهداف کنترلی و رسوخ این مسئله در واحدهای صنعتی استفاده از دوربین مدار بسته جهت تحقق اهداف مدیریتی مرسوم شد.

دوربین مدار بسته فقط از حضورهای متعدد و کنجکاوانه مدیران با هدف سرکشی و متوجه شدن از میزان و نوع کارکرد پرسنل جلوگیری کرده و به مدیران این امکان را می‌دهند که همیشه و در هر مکان حضور داشته و بصورت مداوم روند تولید محصول و اجرای فرآیندها را در جهت تولید محصول مناسب با در نظر گرفتن مؤلفه فرهنگ سازمانی کاملاً کنترل کرده که این خود شاخصه بسیار حائز اهمیت برای مدیران خلاق و مدیرانی که وقت کمی برای از دست دادن دارند محسوب می‌شود.

یکی از استفاده‌هایی که عموماً مدیران از دوربین مدار بسته می‌کنند استفاده از فیلم‌های ضبط شده جهت مستندسازی کم‌کاری‌ها و سهل‌انگاری‌ها است. با رعایت دقیق و صحیح موارد فوق می‌توان جهت کنترل و مدیریت دقیق‌تر از دوربین مدار بسته استفاده کرد.

درب ایمنی ضد حریق اتاق سرور و دیتا سنتر

درب ایمنی ضد حریق روکش Stainless Steel یا با روکش کربن امروزه نقش مهمی در دیتا سنتر و اتاق سرور موتورخانه و سازمان‌ها را بازی می‌کنند.پایش شرایط محیطی در اتاق سرور و دیتا سنتر برای از کار نیفتادن موتورخانه سازمان ضروری می‌باشد. خارج شدن درجه دما و رطوبت از محدوده استاندارد از اصلی‌ترین دلایل بروز مشکل از کار افتادن تجهیزات IT می‌باشد، لذا به کارگیری ابزارهای حرفه‌ای مانیتورینگ (پایش) محیطی از الزامات اصلی در مدیریت فناوری اطلاعات می‌باشد.

درب ایمنی دیتا سنتر مخصوص اتاق سرور:

• بدنه دولایه ورق MDF 8mm دوطرف درب 2 لایه ورق MDF 8mm گرماتورمی رویه درب با لمینیت PVC
• هسته تلفیقی شامل سازه فولادی به همراه ورق فولادی 1mm فرم داده شده
• پوشش داخلی پشم سنگ از نوع سخت RS
• شامل قفل مولتی سیستم 14 زبانه Kale ترک و قفل تردد
• قفل الکتریکی CISA داخل چارچوب قابل تجهیز به انواع سیستم تردد
• درب بند اتوماتیک از نوع ضد حریق
• امکان جاسازی شیشه دید مخصوص دوجداره سیکوریت
• لاستیک دودبند و درز بند ضدحریق سیلیکونی با مقاومت 350 درجه گرمایی

درب ایمنی ضد حریق چوبی با روکش MDF گرماتورمی:

امروزه دیتا سنتر و اتاق سرور نقش موتورخانه شرکت‌ها و سازمان‌ها و مراکز اداری را بازی می‌کنند. پایش شرایط محیطی در اتاق سرور و دیتا سنتر برای از کار نیفتادن موتورخانه سازمان ضروری می‌باشد.

خارج شدن درجه دما و رطوبت از محدوده استاندارد از اصلی‌ترین دلایل بروز مشکل از کار افتادن تجهیزات IT می‌باشد، لذا به کارگیری ابزارهای حرفه‌ای مانیتورینگ (پایش) محیطی از الزامات اصلی در مدیریت فناوری اطلاعات می‌باشد.

سیستم کنترل تردد (Access Control) و ورود در دیتاسنتر

در جهان امروز ما از کنترل تردد به عنوان وسیله‌ای که به طور فعال ورود را تأیید یا رد می‌کند، صحبت می‌کنیم؛ معمولاً برای ساختارهای تجاری، صنعتی، دولتی و به‌خصوص مراکز مالی سیستم‌های امروزی بسیار بیشتر از محدودیت دسترسی برای یک فضا عمل می‌کنند، ولی همچنان این کارکرد اصلی‌شان شناخته می‌شود.

بهبود بازدهی از طریق سیستم‌های کنترل تردد

اگر مکان‌های تردد کارکنان به جاهایی که فقط برای انجام وظایفشان نیاز به تردد در آنها را دارند محدود شوند، به افزایش بازدهی در سازمان کمک می‌شود. سیستمی که تردد در مکان‌های معینی را در طی زمان‌های معینی محدود می‌‌کند، می‌تواند کارایی را افزایش داده و اهداف موردنظر سازمان را محقق نماید.

سیستم‌های کنترل تردد از هر نوعی همیشه در جامعه ما بکارگرفته شده‌اند. سیستم‌های امروزی معمولاً شامل قفل‌های الکترونیکی، صفحه کلیدها، کارت‌خوان‌ها یا تجهیزات بیومتریک هستند؛ اگرچه این سیستم‌ها کارائی بیشتری از اجازه ورود ندادن به افراد غیرمجاز را دارند، اما هنوز این به عنوان اصلی‌ترین کارکردشان شناخته شده است.

تابلو برق و UPS در دیتا سنتر

تابلو برق یک محفظه‌ای برای نصب و سیم‌بندی تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی است که کلیدها و قطعات کنترلی و حفاظتی و لوازم نمایشگر (ولتاژ، جریان، فرکانس، توان و …) روی آن نصب می‌شوند. همچنین تابلوهای برق جهت جلوگیری از وارد شدن شوک الکتریکی به کاربرانِ تجهیزات و حفاظت تجهیزات در برابر عوامل محیطی استفاده می‌شوند. کنترل خطوط ورودی و خروجی برق و برق اضطراری، همچنین لزوم مانیتورکردن جریان و ولتاژ خطوط استفاده از تابلو برق را الزامی می‌سازد. تابلو برق علاوه بر داشتن ولت متر و آمپرمتر دارای یک سری کلیدهای مینیاتوری بوده که جهت جریان و وضعیت ولتاژ را کنترل می‌نماید؛ همچنین توسط این کلید‌ها قادر خواهیم بود تا برق قسمتی از سازمان را روی برق شهر تنظیم کرده یا می‌توانیم آن را به UPS مرتبط سازیم.

تابلو برق اتوماتیک اتاق سرور و دیتا سنتر – ATS

در بحث تجهیزات صنعتی و تأسیسات الکتریکی در برخی موارد نیاز است که یک سیستم تغذیه مناسب و بدون قطعی داشته باشد. به همین منظور سیستم‌ها و تابلوهای برقی طراحی شده‌اند که خیلی سریع در هنگام خطا در شبکه برق اصلی، تغذیه واحد صنعتی یا ساختمانی را از طریق ژنراتور و یا UPS تأمین می‌کنند. سیستم ATS (Automatic Transfer Switch) دقیقاً برای این منظور طراحی شده است. قابلیت‌هایی که یک سیستم ATS می‌تواند داشته‌باشد عبارتند از:

۱- خطا را تشخیص می‌دهد؛ این خطا می‌تواند قطع کامل تغذیه شبکه باشد یا افت ولتاژ خارج از حد استاندارد شبکه برق یا حتی تغییرات فرکانس

۲- خیلی سریع تغذیه بارها را از روی تغذیه اصلی برداشته و آن را به تغذیه‌های اضطراری مثل ژنراتور منتقل می‌کند.

۳- زمانی که تغذیه شبکه به حالت عادی بازگشت دوباره بارها را به تغذیه اصلی متصل می‌کند.

کابل‌کشی ساخت یافته فیبر نوری یا مسی در دیتاسنتر

انجام کابل‌کشی فیبر نوری یا مسی ساختمان برای شبکه‌های دیتا و تلفن یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اجرای پروژه‌های IT و ICT می‌باشد. رعایت استاندارد ANSI/EIA/TIA 568 B.2:2002 و ISO/IEC 11801 در تمام مراحل طراحی و اجرا شبکه‌های مبتنی بر کابل‌های فیبر نوری یا کابل‌های مسی ضامن برخورداری از زیرساختی کارا و قابل‌اطمینان جهت پیاده‌سازی دیگر سرویس‌های مورد نیاز نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌باشد. تنوع محیط‌های انتقال اطلاعات خصوصاً هنگامی‌که در یک محل پیاده‌سازی گردند مشکلاتی در زمینه نگهداری و توسعه آنها ایجاد می‌نماید. راه‌حل این معضل یکپارچگی در انتخاب نوع کابل فیبر نوری یا مسی و اتصالات شبکه فیبر نوری یا مسی جهت پیاده‎سازی کاربردهای مختلف می‌باشد.

دراین رابطه استانداردهایی توسط مؤسسات بین‌المللی با مضمون کابل‌کشی عمومی (Cabling Generic) یا کابل‌کشی ساخت‌یافته (Structured Cabling) معرفی و عرضه شده‌اند. کابل‌کشی ساخت‌یافته فیبر نوری یا مسی سیستمی است مشتمل بر پریزها، کابل‌های فیبر نوری یا مسی، اتصالات و پنل‌های کابل فیبر نوری یا کابل مسی (Fiber Optic/Copper Patch Panels) که فرآیندهای طراحی، نصب، تست و تضمین عملکرد سیستم از اجزاء لاینفک این مجموعه می‌باشند.

در یک سیستم کابل‌کشی ساخت‌یافته واقعی، کابل‌های فیبر نوری یا کابل‌های مسی، پریزها و اتصالات فیبر نوری یا مسی برای کلیه کاربردها یکسان هستند، بنابراین یک پریز جهت کاربردهای مختلف تلفن، دیتا، تصویر یا سرویس‌های دیگر قابل استفاده می‌باشد. در صورت تغییر نیاز کاربرد یک پریز به راحتی با جابجائی در پنل اتصال کابل فیبر نوری یا کابل مسی (Fiber Optic/Copper Patch Panel) قابل تغییر و مدیریت می‌باشد.

شرکت آریا ساسل به عنوان مشاور، طراح و مجری در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و مخابراتی (دیتا سنترها) مبتنی بر بستر فیبر نوری و کابل‌های مسی (Copper)، پروژه‌های متعددی را به انجام رسانده است. شرکت آریا ساسل با برخورداری از تیم‌های مجرب در زمینه کابل‌کشی فیبر نوری و مسی، نصب و سربندی تجهیزات شبکه‌های فیبر نوری و مسی، توانمندی و دانش فنی طراحی و نصب سیستم‌های کابل‌کشی ساخت‌یافته فیبر نوری و مسی را بر مبنای استانداردهای روز دنیا دارا می‌باشد.

شرکت آریا ساسل ارائه‌کننده کلیه خدمات پسیو شبکه‌های فیبر نوری و مسی از جمله: طراحی انواع شبکه فیبر نوری و مسی، مستندسازی با استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز، نصب ترانکینگ، نصب داکت، کابل‌کشی فیبر نوری و مسی، نصب رک، نصب پچپنل فیبر نوری و مسی , فرم‌دهی و آرایش کابل‌های فیبر نوری و مسی، آرایش رک، پچکورد فیبرنوری و مسی، فیوژن فیبر نوری، تست فیبر نوری، نصب کیستون فیبر نوری و مسی ، لیبل‌گذاری، داکت‌کشی و … در واقع ستون فقرات یک شبکه را برای برقراری ارتباطات تشکیل می‌دهند. بنابراین داشتن شبکه‌ای پر سرعت مستلزم داشتن سیستم کابلی (پسیو) با کیفیت می‌باشد.

کابل‌کشی ساخت‌یافته فیبر نوری و مسی تنها منوط به تهیه کالای با کیفیت نیست، بلکه اجرای صحیح تمامی استانداردهای موجود در این امر سبب فراهم آمدن زیر‌ساخت شبکه کابلی مطمئن با بالاترین میزان پهنای باند خواهد شد تا علاوه بر تأمین نیاز فعلی امکان ارتقاء بستر موجود به تکنولوژی‌های آینده را به آسانی و با حداقل هزینه‌ها فراهم آورد.

هفت (7) دلیل کلیدی که تیم فنی شرکت آریا ساسل را نسبت به سایر رقبا در زمینه خدمات پسیو شبکه‌های مبتنی بر فیبر نوری و مسی متمایز ساخته است عبارتند از:

• بازدید و مشاوره رایگان
• استفاده از مرغوب‌ترین تجهیزات شبکه فیبر نوری و مسی در پروژه‌ها
• تضمین کیفیت پروژه‌های پسیو فیبر نوری و مسی
• اجرای پروژه‌ها با منطقی‌ترین هزینه
• ارائه بهترین راه‌حل برای نیاز حال و آینده شبکه‌های فیبر نوری و مسی
• تحویل تمامی اسناد در اتمام پروژه نظیر لیست پچپنل‌ها، نقشه کابل‌کشی، موقعیت نودها، شماره‌گذاری آنها، نتیجه تست ها و … برای اعمال تغییرات احتمالی در آینده
• تجربه تیم اجرایی که با دقت بالا در ارائه بهترین کیفیت، زمان اجرای پروژه‌ها را به حداقل می‌رسانند.

کف کاذب اتاق سرور و دیتا سنتر

کف کاذب نام کالایی است که به قرینه سقف کاذب نام‌گذاری شده و به کفی اطلاق می‌گردد که کف اصلی سازه ساختمانی نیست و جهت افزایش ارتفاع محل تردد به کمک پایه‌هایی بر کف اصلی طبقات نصب شده است. ترجمه صحیح نام این کالا (Raised Floor) کف مرتفع یا کف کاذب می‌باشد که دلیل به کارگیری آن عموماً جهت پوشش حجم زیادی از کابل‌ها و تأسیسات است که در بعضی از اماکن به کار می‌رود؛ از آن جمله می‌توان از اتاق‌های کنترل و فرمان، مراکز کامپیوترهای سرور، پست‌های برق و مخابرات، برج‌های کنترل، اتاق‌های قرنطینه، گلخانه‌های مکانیزه و … نام برد. ولی اخیراً بکارگیری انواع خاص از کف‌های کاذب به منظور گرمایش از کف، انتقال آب‌های سطحی و کاهش رطوبت و همچنین به منظور سبک‌سازی ساختمان ‌ها نیز رونق یافته است.

انواع کف‌های کاذب عبارتند از:

1- کف‌های کاذب مخصوص پوشاندن تأسیسات
2- کف‌های مخصوص انتقال آب‌های سطحی، خاک و ماسه
3- کف‌های مخصوص جهت نصب گرمایش کف و کاهش رطوبت
4- کفهای مخصوص سبک سازی ساختمان

هنوز کف‌های کاذب، بهترین گزینه برای اتاق سرور و دیتا سنتر می‌باشند چون کف کاذب اتاق سرور و دیتا سنتر در حال حاضر مزایایی مثل مدیریت ایمن تجهیزات کامپیوتری و کابل‌ها، توانایی در توزیع بار سنگین و البته انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند. از ابتدا کف‌های کاذب به طور خاص برای اتاق‌های سرور طراحی شده بودند و هنوز متد جایگزینی برای آن نیامده است. اتاق‌های سرور و کامپیوتر باید به طور مؤثر برق را به رک‌ها، کابل‌های داده و سیستم‌های خنک‌کننده مثل هوا و آب توزیع کنند. کف کاذب اتاق سرور و دیتا ‌سنتر نشان‌دهنده مرکز داده شرکت با دسترسی بالا است.

ارزیابی و انتخاب کف کاذب برای اتاق سرور و دیتا سنتر مستلزم بررسی چندین متغیر است. برای دسترسی راحت کف کاذب به پنل‌هایی نیاز دارد که بتوان برای دسترسی به کابل‌ها، سیستم خنک‌کننده و برق زیر آن به راحتی این پنل‌ها را برداشت. چون رک‌ها در اتاق‌های سرور هرساله سنگین‌تر می‌شوند، طراحی‌های کف کاذب اتاق سرور و دیتا سنتر به قدرت و استحکام زیرساخت استرینگر نسبت به پنل‌هایی که فقط به پایه‌های ستون در گوشه‌ها قفل می‌شوند، نیاز دارند. انتخاب کف کاذب مناسب برای اتاق سرور و دیتا سنتر مستلزم درک نیازهای ساختاری که روی سیستم کف کاذب می‌نشینند و هم درک میزان بار متمرکز است. این‌ها تنها بخشی از ملاحظات طراحی هنگام آماده‎‌سازی سیستم‌‎های کف کاذب اتاق سرور و دیتا سنتر می‌باشند.

الزامات برای جریان هوای خنک و توزیع برق به محبوبیت کف‌های کاذب اتاق سرور و دیتا سنتر اضافه می‌کند. در بیشتر موارد نصب و نگهداری مدارهای زیر کف آسان‌تر است. با توجه به الزامات برق، تعداد مدارها به ازای هر فوت مربع در اتاق‌های سرور امروزی خیلی بیشتر از گذشته است.

کف کاذب برای اتاق سرور و دیتا سنتر چیست؟

سیستم کف کاذب کف را در محل کار شما بالا می‌آورد. معمولاً کف‌های کاذب به‌عنوان بخشی از طراحی کف اتاق کامپیوتر استفاده می‌شوند تا فضایی را برای حجم انبوهی از سیستم‌ها و کابل‌هایی که بدون تأثیر بر فضای کار کارکنان وجود دارند فراهم کنند. کف کاذب متشکل از پنل‌های کف 600 *600 میلی متر هستند که معمولاً با ورقه‌های فولاد جوش داده شده و پرشده با سیمان سبک می‌باشد که ساختار کف کاذب بسیار قدرتمندی را ایجاد کرده و با پایه‌های ستون پشتیبان زیر ساختار قابل تنظیم حفظ می‌شود.

فضای بین کف کاذب و کف زمین به شما این امکان را می‌دهد تا برق، داده، کنترل محیطی و جریان هوا، سیستم اطفاء حریق، سیستم امنیتی و غیره را مقرون به صرفه از طریق آن منتقل کنید. اتاق سرور و دیتا سنتر استاندارد دارای خواص متعددی می‌باشد و استانداردهای مختلفی در آن رعایت می‌شود. یکی از قسمت‌های اتاق سرور و دیتا سنتر استاندارد کف کاذب اتاق سرور و دیتا سنتر می‌باشد.

 تیم پشتیبانی آریا ساسل